silma all valged täpid 27.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mul selline mure, et mul silma alla tekksid mõnda aega tagasi valged täpid(väiksed punnid) ja need ei kao sealt sie ära ja puruks teha ei saa, on väga kõvad. Neid on paar tükki kummagi silma all. Et mida peaks tegema?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Need on miiliumid ehk rasunäärme ummistused, mida peaks arst eemaldama, et vältida põletiku teket.Registreerige end vastuvõtule silmakliinikusse Ravi 18.Reeglina nõutakse seal saatekirja,aga residendi vastuvõtule saab ka ilma saatekirjata ja tema on sobilik arst selle probleemiga tegelemiseks.