Hommikune rähm ja silmade punetus 25.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 19 aastane noormees. Mul on selline probleem, et täna hommikul üles ärgates olid mul silmades suhteliselt palju rähma ning silmavalged olid punased (palju punaseid veresooni). Nüüdseks on ärkamise hetkest palju aega möödas ja silmad on endiselt punased. Kusjuures kui silma liigutada, siis on näha, et punane on ainult see silma osa, mis välja paistab. Tavaolukorras silmalau taha jääv silmavalge ei ole punakas.
Mõtlesin ise, et ootan ja vaatan kuidas homme olukord on ja kui siis parem pole, lähen apteeki/arsti juurde. Või peaks ma kiirustama?

Aitäh ja kõike paremat!

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Ilmselt on tegemist väikese silma limaskesta põletikuga.
Ostke apteegist Sulfamethizoli silmatilku ja tilgutage 4 korda päevas viis päeva mõlemasse silma. Juhul kui te paari päeva pärast paranemist ei märka, siis pöörduge silmaarsti vastuvõtule.
Vastuvõtule registreerimine Laservisiooni Silmakliinikus tel: 6264270.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
Silmaarst