Silma vereröhk 13.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,mul on silma röhk tavaliselt körge,köige madalam on olnud 17,tahaksin teada kas see on liiga körge ja üldse milline röhk peaks olema normaalne.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Silma siserõhk 17 on väga hea . Tavaliselt on normaalne rõhk kuni 21 mmHg, aga mõnedel inimestel on rõhk kõrgem ja midagi halba see neile ei tee.Kõik sõltub nägemisnärvist silmapõhjas - kui see on terve, võib rõhk olla kõrgem .Kui aga nägemisnärv on kahjustatud, peab rõhku alandama spetsiaalsete tilkadega.