miks peaks prille kandma 08.09.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on Teile 2 küsimus.
Kui sul on prillid kirjutatud siis kas siis peaks kandma,ja mis juhtub kui ei kanna õige kirjutise järgi prille?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Juhul kui teile on kirjutatud prillid ja teie neid ei kanna, siis põhimõtteliselt ei juhtu muud midagi, kui te lihtsalt ei näe. Kui selline olukord sobib teie elukvaliteediga siis ei saa keegi teid sundida prille kandma.
Vale optilise tugevusega prillide kandmine võib tekitada peavalusid, optilisi moonutusi, kiiret silmade väsimist, raskustunnet peas ja simades jne.
Prillid peavad vastama silmade ehitusele.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta