mustad täpid silmade ees 17.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Pöördusin arstile, kuna silma ees oli palju musti täppe ja triipe, mis segasid nägemist oluliselt. Ka paaril korral läks silm uduseks, mis möödus paari tunni pärast. Arst leidis, et silmas on tugev põletik (Vitritis os.).Ka on paari viimase kuuga muutunud silma vikerkest heledamaks. Raviks määras 5 korda päevas Maxidex tilku. Olukord minu arvates pole nädala jooksul paremaks läinud. Mulle tundub, et ravim tekitab silmas imelikku reaktsiooni (silmamuna oleks nagu krampis ja silmanurka vajutades see annab hetkeks tagasi). Arst leidis, et ravimit ei vaheta- muutus siiski on toimunud, kuid pretsipitaadid on silmas endiselt, samuti on klaaskeha diski kohal hallikas membraan. Kui tõsine on see haigus (seda enam, et ei tea, millest see on tekkinud). Kas põletiku taandudes kaovad täpid ja triibud? Kas selle haiguse tagajärjel võib nägemise kaotada? Kas vaatamata imelikele reaktsioonidele silmas on mõistlik jätkata samade tilkade panemist ning kas oleks tarvilik konsultatsioon silmakliinikus?

Lugupidamisega
Carmen

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ilmselt on tegemist Fuchsi heterokroomse iridotsükliidiga, mis annab klaaskeha reaktsiooni ( vitriit ) ja silma vikerkesta värvus muutub.Haiguse põhjus ei ole teada ja ravile allub halvasti , maxidex võib hägususi vähendada.Soovitav teha reuma analüüsid, välja tuleks lülitada ka herpes zoster e. vöötohatis, süüfilis ja tuberkuloos.
Nägemine võib halveneda, kui silma siserõhk peaks tõusma.
Soovitav konsulteerida silmakliinikus diagnoosi kinnitamiseks