Silmad väsivad. 25.07.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22a noormees ja mind on alati vaevand küsimus miks ma lugeda ei saa.
Mul juba koolis oli raskusi lugemisega suudan lugeda 1--2 lehte A4 olevat teksti suuruses siis 12/formaadis. Peale seda lihtsalt hakkavad tähed jooksma ja uduseks minema ja ei suuda enam keskenduda.
Tekib seline tunne nagu vererõhk läheks ästi kõrgele tegiks peapööritus.
Olen käinud arsti juures vaadatud on ka masinaga silma aga ei näita midagi mis võiks olla häirivat,näen ästi ei ole prille ja ei ole olnud ka vajadust neid kirjutada kuna olen teinud mingeid teste mis on näitand et kõik korras.
Aga viga ika juures et ei suuda pikemalt lugeda.
Lugupidamisega.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kas kõõrdsilmsuse uuringuid on tehtud ? Selleks on vaja silmakliinikus ORTOPTISTi vastuvõtule minnaSiin võib olla varjatud kõõrdsilmsus, mis ei tule nähtavale, kui arst seda spetsiaalselt ei otsi.Või tilgauuringut , kus silma tilgutatakse silmaava laiendavaid tilku ja määratakse siis prillide vajadus?
Kui üks silmaarst teie probleemi ei lahenda, otsiga teine