silmade ees virvendab ja ei saa ümbritsevast aru 17.07.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere
mul on üks probleem ja ma ei tea, millest see tingitud võib olla, perearst pakkus, et peaksin silmaarsti poole pöörduma.
talvel oli ükskord koolis nii, et istusin koolis diivanil ja kirjutasin oma kodust tööd, vahepeal kuulasin klassiõde, kes seisis akna ees, kust paistis palju valgust. Mul hakkas silme eest virvendama, ma pidasin seda normaalseks reaktsiooniks tugevale valgusele. Ma ei suutnud enam eriti lugeda ega kirjutada ja virvendus ei kadunud peale seda oma kolm tundi. Kõndides käis pea ringi, ma ei suutnud eriti inimesti ära tunda ja nendest aru saada, kui nad minuga rääkisid, imelik ja segane oli rääkida.Kui ma luhesin trükitud teksti, suutsin ma näha korraga ainult ühte tähte, ülejäänud pilt oli udune ja virvendas. Hiljem, kui ma koolist ära läksin, hakkas ajapikku parem. Järgmisel päeval , kui ma kummardusin, et oma kotti maast võtta, hakkas pea hästi valusalt seest suruma.
Nüüd sellest korrast on olnud mitu kuud. Paar nädalat tagasi oli mul sõbra juures samamoodi. Mingi hetk ma ei tundud enam oma jalga ja siis kätt ja silmad valutasid. kui ma oma kätt ja sõrmi liigutasin, ei tundunud ma, et see minu küljes oleks. värvilised siksakid tulid vahepeal silme ette, raske oli rääkida ja teisi kuulata, sõnad tunudsid pudikeelena ja nägudest oli raske aru saada. see kord läks see kiiremini üle.
varsti juhtus kodus jälle nii. ma ei suutnud üldse rääkida, ma lihtsalt ei osanud.kõndides kodus ringi ei suutnud ma eriti näha aga, kui ma istusin tundus kõik normaalne olevat.
pea hakkas iga kord valutama.
Kas te oskaksite nõu anda ja öelda, milles põhjus on?
Aitähh

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie poolt kirjeldatud probleemiga soovitaksin Teil lähemal võimalusel pöörduda neuroloogile (närviarstile).Närviarstile suunamise annab perearst
Siin võib olla tegemist migreeniga, mis avaldub nägemishäiretena või mõne muu neuroloogilise haigusega. Igal juhul soovitan teil ennast lasta põhjalikult uurida. Teha ajust kompuutertomograafia ja ajulainete uuring.

Parimate soovidega
Tiina Pakosta