Miks mu silm ära ei parane? 25.06.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes kolm kuud tagasi avastasin, et ripsmekarv on vasaku silmalau alla läinud, sain kätte ja peale seda tekkis põletik, mida püüdsin sulfametisooli tilkadega ravida. Peale nädalast ravi polnud paranemist märgata ja silm läks aina rohkem paiste ja hakkas mädast eritist välja ajama. Läksin valve silmaarstile, kes määras kangemad tilgad ja soovitas silmaarstile minna oma polikliinikusse. Silmaarst, kelle juurde ma sattusin, kirjutas välja kolm rohtu - allergia, bakteri ja viiruse vastu. Lisaks sellele ei teadnud ta öelda, mis mul viga on - noh, seda näitas juba see, et ta mitme erineva asja vastu rohtu kirjutas. Allergiat mul pole, lisaks võtan AD-sid, seega jäi see rohi minust ostmata. Antibakteriaalseid silmatilku ja silma Zoviraxi panin 2 nädalat - väike paranemine, aga silm on endiselt paistes ja mädane. Vahetasin arsti, kes määras Tobrex 2 tilgad ja panin neid 2 nädalat, mõju ei mingit, kuigi arst ise püüdis väga optimistlik olla ja ütles, et tema näeb paranemist. Lisaks võttis ta bakterkülvi silmast, mis oli negatiivne. Viimane kord ütles, et tema loodab ikka paranemisele, tilku ärgu ma enam pangu, vaid ostku kunstpisarad, sest kõik rohud olla minu peal juba järgi proovitud. Kaks nädalat jälle möödas ja mingit paranemist märgata pole. Uut numbrit ma silmaarstilt ei saanud ja nüüd ma siin olen siis - lisaks mädasele eritisele (lausa mädatükke saan näha kui alumise lau alla vajutan) ja punetusele on selle silmaga nägemine muutunud häguseks ja silm valutab. Kui silmaarstile numbri võtan nüüd, pean ootama 3-4 kuud kui vastuvõtule pääsen. Halb olukord, sest nägemine on tõsiselt häiritud.
Mis haigusega võib olla tegemist ja mis rohtudest abi saaks?
Tervitades,
Helena.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere Helena,

Selleks, et Teie küsimusele vastata, peab silma nägema. Kahjuks on meie töö kord selline, et kirjelduse järele silmas toimuvat täpselt ei diagnoosi.
Meie vastuvõttude järjekorrad ei ole pikad. Võite registreeruda telefonil 6264270.

Parimate soovidega
Tiina Pakosta