täpike 10.05.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mind häirib üks väike tumehall täpike vasaku silma ees, mis näeb välja nagu laiaks löödud väike veinikärbes ja kui ma seda "kärbest" vaadata püüan, siis liigub eest ära. See täpp tekkis mul kusagil poolteist nädalat tagasi ja läksin ka kohe silmaarsti juurde, kus mulle öeldi, et see on normaalne (nii kaua jah, kuni ma seda täpikest püüdma ei hakka :)...), et kuna ma olen lühinägelik, siis mul on mingi silmavedelik kuskil vedel ja sellest tekib selline liikuv "udu" silme ette ja sellest ka see täpp. Ega ma sabinas polegi, kuid lihtsalt huvitab, kas sellest täpist on võimalik kuidagi vabaneda, sest arst, kelle juures ma käisin ütles mulle, et ma harjugu ära selle täpiga. Kui see täpp tuli, siis peab ka ju ära minema? See tõsiselt häirib mind... Kas äkki mingid a´la mustikatabletid või mida iganes võiksid aidata?
Suur tänu nõuande eest!!!!
Riin

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

See täpp on klaaskeha hägusus.Klaaskeha on geelitaolone aine silmamuna sees, mis hoiab silma toonuses.Vahest tekivad sinna tõesti hägusemad kohad, mis võivad aegamööda ära kaduda, aga võivad ka jääda.Selliseid tilku või tablette, mis neid lõhustaks, ei ole praegu olemas.Teoreetiliselt on võimalik seda hägusust laseriga lõhustada, aga laseril on oma riskud, nii et enamasti seda ei kasutata.Kui tõesti kuu jooksul hägusu väiksemaks - hõredamaks pole läinud, võiksite tulla konsultatsioonile Laservisiooni, tel.6264270.Siis oskan täpsemalt öelda, kas laserravi on mõttekas või ei.
Tervitades dr.T.Jugaste