sarvkesta sissekasvanud veresooned 30.10.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kannan läätsi 15.aastat ja hapnikupuuduse tulemusena on veresooned sarvkesta lubatust rohkem sisse kasvanud.Kas sel juhul saab veel laseroperatsiooniga lühinägevust parandada?(-13) Lisaks diagnoositi 8.a.tagasi glaukoom ja opereeriti teist silma,teisele tilgutan Timoptucut.

Kas mu olukord on lootusetu?

Tänan.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui loobuda mõneks ajaks läätsede kandmisest, siis veresoonte sissekasv sarvkesta väheneb ja võib-olla on võimalik laseroperatsioon. Ka glaukoom on suhteline vastunäidustus, igal konkreetsel juhul siiski otsustatakse see eraldi. Nii, et täpsema info saamiseks võib pöörduda arsti poole ja kõik saab selgeks. Reg. tel. 6460484