eaka inimese nägemisprobleem 07.04.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere päevast, palun Teie arvamust.
Minu 95 aastane ema on pea 50 aastat läbi ajanud ühe silma nägemisvõimega,
teise kaotas trauma läbi. Ta on olnud suht "teravsilm" ja alles hiljaaegu sai
lugeda ajalehe pealkirju ja tegeleda ristsõnadega.
Nüüd on asi kiiresti halvenenud, ta näeb uduselt ja arvan, et oleks vaja abi.
Kuid missugust? Kas nii vanal inimesel on võimalik kaasaegse moodsa tehnikaga midagi muuta? Kahtlustan, et küsimus on ealine.
Kuhu oleks mõistlik pöörduda Tartu inimesena, pean silmas ka rahalisi operatsioone, kui nii vanal patsiendil oleks veel lootust? Ise on ta täiesti
lootuse kaotanud ja ei julge talle vastu vaielda. Olen nõuande eest väga tänulik.
Tiiu Laur

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Tõenäoliselt võib Teie emal olla tegemist ealise kollatähni skleroosiga, mida kahjuks ka kõige moodsama aparatuuriga ravida ei saa. Kas olete käinud ka oma silmaarsti konsultatsioonil? Selle diagnoosi panekuks peab silmapõhja uurima.
Soovitaksin Teil pöörduda Tartus Gildi Tänaval asuvasse OÜ Laservisiooni (Nägemisrehabilitatsiooni keskus) filiaali suurendusklaasi või luubi saamiseks. Helistage telefonil 441281 kolmapäeviti kell 9-13.

Parimate soovidega
Tiina Pakosta
Silmaarst