virvendav pilt 22.10.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere, lugesin siit yhte kirja, mis peaaegu sarnanes minu probleemiga, aga mitte päriselt, nimelt esineb mul vahest, korra paari kuu jooksul, või harvemini pooletunniseid virvenduse perioode, ühest silmanurgast hakkab virvendus peale ronima ja mingi aja jooksul ei näe selgesti enda ümber, inimeste nägusid on raske fokuseerida ja kirja arvutiekraanil lugeda. Kuskil poole tunni, kuni tunni jooksul pilt taastub. Mingeid peavalusid ei kaasne. Millegi eelnevaga ei oska seda ka seostada, ei juhusliku söömata olemise ega muu sarnasega, iga kord on olukord nagu erinev.

Teine kysimus, hommikuti on sageli suht palju rähma silmas, kas tegemist on tingimata põletikuga või võib olla asi toas valitsevas kuivas õhus (radiaatorid)? Kuna varem elasin puukyttega majas ja sellist asja ei olnud.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Selline harva esinev vähene nägemise hägustumine ja virvendus viitab ikka silma, või ka kogu nägemisorgani ajutisele verevarustushäirele. Ka võiks ju see olla ka nägemisväsimuse väljendus - näiteks arvutiväsimus. Kui seisund möödub küllalt ruttu jälgi jätmata ja kordub harva pole see tõsise silmahaiguse väljenduseks.

Kui on tegemist silma eritisega rähma näol on kindlasti tegemist laugude limaskesta põletikulise seisundiga, mille võib esile kutsuda paljude muude põhjuste hulgas ka liiga kuiv õhk. Kindlasti on seda võimalik silmatilkadega ravida. Silmaarst määrab.