Silmade koostöö 14.10.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 18-aastane neiu, kellel on kaasasündinud kõõrdsilmsus ning silmade koostöö puudub (niikaua kui mina mäletan, pole seda olnudki). Kannan +3 prille ja mulle on tehtud kolm lõikust, mille tagajärjel kõõrdsilmsus on veidi vähenenud. Kuigi näen mõlema silmaga 100%, kasutan millegipärast vaatamiseks ainult paremat silma. Kas see võib nõrgendada vasaku silma nägemist ja kas on üldse mingeid võimalusi (nt spetsiaalsed harjutused), et silmade koostöö tekiks? Tänan.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõõrdsilmsuse puhul tavaliselt puudub sünnipäraselt silmade omavaheline koostöö ja seda pole võimalik muuta. Silmad on võimalik operatsioonidega otse keerata, kuid inimene eelistab vaatamisel ikka ühte silma, kuigi heal juhul näeb mõlemaga. Sellises vanuses teine silm sellest laisemaks ei muutu.