prillide ja läätsede tugevuse vahe tagurpidi ? 27.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere ! Eelnevatest küsimustest loen, et prillipaar on reeglina tugevamate miinustega kui läätsed. Oman -5 tugevusega läätsi, prillid on -5 ja -5.25 ( lapsest saati on väike erinevus silmade vahel). -5 läätsega vaadates on pilt selge ja probleeme pole, prillidega olles hakkavad need aga silmadele, panevad isegi veidi vett jooksma ja arvutiga nendega töötada ei saa. Nii kasutangi hetkel läätsevabal ajal vanu prille , mis on 4.5 ja 4.75. Saan aru, et pean optiku poole pöörduma, kuid uuriks kõigepealt milles asi on ?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmsel tuleks silmaarsti külastada, eks määraks täpselt silmade refraktsiooni, e prillinumbritugevuse. Ja alles siis saab arutada, milline peaks olema läätsetugevus. Nii prillide, kui ka läätsedega võiks saavutada maksimaalse nägemise, aga mitte liigtugevate prillide abil.