KONDUKTIIVNE KERATOPLASTIKA CK 23.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

1.kui sellel meetodil nägemis rehabilitasiooni keskuses(ooptek@ooptek.ee) lasta silmi korrigeerida
+ 3,0 dioprit , kas siis peab hakkama miinus prille kandama. Nii väidab OÜ
Silmake silamaarst.
2. Kui normaalselt vananedes oletame oleks 5aasta pärast vaja prille +4,5
siis kas see korrektsioon aitaks 5aasta pärast läbisaada näiteks +2,5 prillidega.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

CK meetod sobib kaugnägevuse korrigeerimiseks, e juhul, kui vajate kaugelevaatamiseks prilli + 3,0 ja lugemiseks + 4,5. Sellisel juhul saab korrigeerida kaugelevaatamist, lugemisprilli tugevus väheneb ka sama palju. Lõikus tulemus püsib ca 3-5 aastat ja sobib vanuses üle 40. Kui vajate ainult lugemisprilli ja kaugele nägemine on korras, siis lugemise häda CK meetodil pole võimalik korrigeeerid.