silmanägemine kaob ajutiselt 21.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere!
mul on väike mure ema pärast.aastaid tagasi oli tal selline asi, et tihti kadus ühel silmal nägemine, mis kohe taastus. välisel vaatlemisel polnud silmal midagi viga. siis saadeti ta tallinnasse uuringutele, midagi ei leitud ning silmaarst arvas, et see on tingitud närvidest.kas mingi veresooned pidi lõhkema või midagi taolist, või oli see tingitud nägemisnärvist. vahepeal see kadus ära, aga nüüd aastaid hiljem on see tagasi tulnud ja juhtunud, kui ta põrandat peseb(ma arvan, et äkki on see tingitud küürutamisest, tal olid vahepeal südame rütmihäired ning arst ei lubanud üldse kummaradada), see juhtub(siiamaani 2 korda) alati ühe silmaga, kuid nüüd ei kao nägemine täiesti ühest silmast ära. informatsiooni pole palju, aga ma lihtsalt soovin teada, et kas selline asi võib üldse juhtuda närvide pärast, sest nende aastate jooksul on ta palju pidanud üle elama. ema mainis kunagi, et tema kolleegil oli ka selline asi, aga tal kadus pilt mõlemast silmas korraga.loomulikult ma utsitan ka ema, et ta uuesti arsti juurde läheks.aga tema silmaarst mainis, et sinna ei saa midagi teha ja võib olla rääkis arst selleüärast nii, et ta ega teised arstid ei leidnud midagi?
tänud

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kindlast ei ole selline ajutine nägemise kadu tingitud 'närvidest', nägemisnärvi kahjustuse korral nägemine enam ei taastu. Pigem on see tingitud silma verevarustushäiretest. Kui ema pole mõni aasta silmaarste külastanud, võiks siiski silmad üle kontrollida.