Kui silmad on pisaravedeliku täis näen hästi 20.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline asi, et mul -1 prillid aga kui mu silmad on pisaravedelikku täis näen täiesti hästi, eriti lõõb see välja siis kui ma nutan. Kas see on tavaline asi või on midagi viga.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

See on normaalne. Pisaravedeliku liigne kiht silmal muuldab valguskiirte murdumist, e prillinumbrit. Kahjuks pole võimalik kogu elu elada nutuses olekus.