öösel lööb silma valu 03.02.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 29-a. naisterahvas ja probleem järgmine. Aeg-ajalt ärkan öösiti selle peale, et ühte silma lööb järsku terav, valulik ja väga ebameeldiv tunne. Seda aistingut on raske kirjeldada, aga tunne on umbes selline, nagu oleks silmas mingi suur võõrkeha või silm paksult liiva täis. Samal ajal hakkab silm ka tugevalt vett jooksma. See kestab mõnda aega ja siis taandub. Ärkvel olles pole midagi sellist kogenud ja silmade-nägemisega muidu kõik korras. See öine asi on aga vägagi häiriv, seda esineb erineva sagedusega, keskmiselt ehk kord kuus. Millega võiks tegu olla? Kas peaksin pöörduma silmaarstile? Vastuse eest ette tänades, A.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Peaks külastama silmaarsti ja kontrollima silmade seisundit. Võib olla tegu öise silma kuivamisega mis vajaks ravi.