Mootorsõidukijuhi tervisetõend 21.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Millise miinusnägemisega on võimalik veel juhtida sõidukit? minul -7 prillid ja mingeid muid vigu silmadel pole...rõhud ok..silindrilisi klaase ei vaja jne. Nägemine ei halvene märgatavalt.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Autojuhi nägemise normatiivide kohta peaksite küsima oma perearstilt, sest erineva kategooria puhul on tingimused erinevad. B puhul pole sõltuvust prilli tugevusest.