Silmade väsimus ja vesistamine 19.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tudengina pean pidevalt väga palju lugema ja ka arvuti taga tööd tegema. Sellest on aga silmad muutunud väga tundlikuks. Praegu näiteks, sessi ajal, on lugemine väga vaevaline, sest silmad hakkavad lihtsalt valutama ja ei suuda enam teksti haarata. Seda nii arvutist kui raamatust lugemise puhul. Muidu on mul nägemine täiesti korras, prille ei vaja. Teine mure on selles, et kui väljas olles väikseimgi tuulehoog tuleb, on silmad kohe vett täis. Vahel lausa nii vesised, et ma ei näe selle "mere" tagant enam väljagi. Vahel hakkavad pisarad lausa voolama.
Kas oskate soovitada silmadele mingeid ravimeid või harjutusi? (olen söönud Strix mustikaekstraktiga tablette. algul need pisut küll leevendasid, aga nüüd ei näi enam mõjuvat) Või peaksin siiski ka silmaarsti juurde minema? (käisin seal u 7 aastat tagasi, aga siis ütles arst, et ei ole viga midagi ja kasutasin lühikese aja jooksul mingeid tilku)

Neiu, 22

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tuleks ikka külastada silmaarst. Silmade ülemäärase väsimuse ja tundlikuse põhjuseks võib olla krooniline limaskesta põletik, aga võib ka olla tekkinud prillivajadus lähedale vaatamiseks.