optilised abivahendid 12.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Riigieelarvest doteeritakse optilised abivahendid nagu 210303 prilliklaasid(Dsph, Cyl, kui korrigeerib kuni 0,3-ni). Millised prilliklaasid need on ja mida tähendavad sulgudes olevad lühendid ?
Tänades Ülle K.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Dsph = dioptriat sfääri, e. tavaline + ja -. Cyl = silindrit e. silinderklaas. 0,3 = nägemisvõime kümmendsüsteemi tabelitel ülevalt 3 rida.