silmad jooksevad vett, PIDEVALT 07.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 19 aastane Tallinna tudeng, kes on juba pikemat aega (aastaid) kimpus liigkuivade silmadega... Tavaliselt hakkavad nad seetõttu vett jooksma kas tõmbetuules, mõnedes supermarketites tänu valgustussüsteemile, liigväsimuse puhul (lugemiseks ja loengutes kannan prille väikese miinusega, vasak silm 0.75, parem veel vähem) ja muulgi suvalisel ajahetkel ning pärast korduvaid arstivisiite ja erinevate silmatilkade manustamist (Artelac, Lecrolün, Visine jne) ütles viimane silmaarst, et ma lihtsalt olen sunnitud harjuma mõttega, et mul on tundlikud silmad... Aga peab ju ometi mingi võimalus veel olema? Ma olen sunnitud oma õppetöös ka arvutit kasutama ja pärast mõnetunnist istumist kompuutri taga on silmad valulikud ja väsinud ja krõllis...

Ja pea hakkab valutama...
Ja mul on selline tunne et kui see jätkub, saan ma varsti ajuvähi:(
Palun abi!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui silmaarsti külastades on kuiva silma sündroom kindlaks tehtud ja pisara puudus testiga kinnitatud, siis tuleb tõesti leppida sellega, et see on eluaegne. Raviks pisaraasendus tilkade näeol.