silma lihased 03.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul oleks mõned küsimused.Kui mu laps sündis siis olid tal juba kõõrdsilmsus. Arstid väidavad et tal on silma lihased on nõrgad. Aga nüüd on ta juba kolme aastane ja ta on hakkand kasutama ühte silma ja teist kasutam väga vähe.Esimene küsimus olekski selline , et me peaks tervemat silma plaastriga kinni panema ,aga laps ei lase.Ning probleem ongi selles kui ma talle selle plaastri silma peale saan panna , siis laps väidab et ta ei näe selle silmaga.Ja olen teda kondrollind ning paistab et ta ei valeta. Aga arstid ütlesid ,et seda silmalihaste opi saab teha kuni 7a. Aga mul on hirm et , kui nii kaugele see asi lükatakse ,kas siis pole oht et ta jääpki pimedaks.Propleem on ka selles, et ta ei vaata nendesse aparaadidess kuhu peaks vaatama, et teada saada tema silmade olukorda.Niipalju arstid meile ütlesid et pille pole vaja lapsele kirjutada. Aga kui ise see operatsjoon kinni maksta siis palju see maksma võib minna.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõõrdsilmsuse operatsioon on edukas juhul, kui mõlemad silmad näevad. Setõttu on hädavajalik arendada halvasti nägeva silma nägemist ja see on paraku võimalik ainult teist kini kleepides. Esmselt laps loomulikult pahandab, et ei näe, mõne nädalaga aga peaks halva silma nägemine paranema. Juhul, kui Te praeguses vanuses ei saa lapsega hakkama, siis vanuses üle 5 eluaasta, selline treening enam ei aita ja lapsel jääb üks silm poolnägijaks terveks eluks.