Udune pilt silmas 29.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 43 aastane mees ja seni kõik silmadega korras olnud. Tegelikult on vist praegugi lasin teha traditsioonilist silmade kontrolli kui vaadata eemalt erineva suurusega tähti või neid nn C- i. Mõõdeti ka rõhku, kõik oli korras.Arst laiutas käsi ja arvas,et võib olla tingitud silma rõhu hetkelisest muutusest. Aga kuidas seda kontrollida? Parema silma pilt muutub aegajalt uduseks. Kui hoian silma natue aega kinni,siis nägemine taastub. Ja siis probleeme pole. Ei tööta arvutiga ,Küsimus- kas võib olla lihtsalt silma ülekoormusest või on tegu nägemises mingi probleemiga. Valu silmades ei ole .Selline nägemishäire tekib suvalisel ajal.
Ahto

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silma siserõhku ise kontrollida pole võimalik, ikka ainult silmaarst saab seda teha. Vib-olla velkordne arsti külastamine selgitab põhjuse. Selles vanuses hakkavad tavaliselt tekkima ka probleemid lähedalevaatamisega e silmaläätse fokusseerimisega.