nägemise halvenemine paremas silmas 16.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 29 a. naisterahvas ja mure on järgmine- paar päeva tagasi avastasin, et parema silmaga ei näe enam hästi, st. kui soovin lugeda, siis read looklevad silma ees ja ka kaugele vaadates on punt, mida soovin vaadata, udune ja hägune. Töötan palju arvutiga, muidu on silmad -0,75 ja -1
6 aastat tagasi oli mul analoogne juhtum, kus lõpuks kadus paremast silmast järk-järgult halvenedes peaaegu üldse nägemine ära (silma ees oli ainult suur must laik ja selle ümbert oli natuke heledamat valgust näha), siis arvati et on kaasasündinud viga "silmamustas", mida ei saa ravida. Probleem kestis kuskil 4-5 kuud ning siis silmanägemine taastus. Kas võib olla põhjus selles, et nägemine kaob ära näiteks väga pingelisel elu- ja tööperioodil.
Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist, ja oli ka siis, mingi silmapõhja võrkkesta haigusega. Peaksite pöörduma silmaarsti poole.