Silmalihaste spasm 09.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Niisiis uurisin järele, et mu ema-isa ,ega vanaemad vanaisad pole kandunud noorena prille.Ja kuna ma istusin enne nägemise kehvenemist väga palju arvuti taga, et äkki võib mul silmalihaste spasm olla.Mille poolest erineb se lühinägevusega ? Prillid mulle määrati, siis öeldi, et pärilik ja midagi muud ei küsitud, aga kas on võimalik silmalihaste spasm, kui ma suvel iga päev ca 6 tundi arvuti taga olin ja vahel isegi ei teinud vahet,ei puhand silmi. Ja ega peale poole aasta kehva nägemisega -0,75 olnud, et kas nüüd enam on võimalik seda parandada ? Ja kui suur on maksimumm silmalihaste spasmi puhul lühinägevus, ma kuulsin, et se on ainult väikse lühinägevuse puhul,ja kuidas saab seda kindalks teha, kas mul see on ?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Seda saab kindlaks teha silmafokusseerijalihase toime ajutise halvamisega vastava rohuga. Seda teeb ja kontrollib silmaarst. Sellel päeval on silma pupill suur ja lugemisraskused. Spasmi esineb üliharva, on mööduv, ja väga väikese miinuse korral. Lühinägevus on geneetiline silmaehituse eripära, kuigi igas põlves ei pea aga lühinägevus avalduma.