Operatsioon 05.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,ma tahaks teada, et kui palju operatsioon parandab nägemist, sest kui prillid määratakse siis prillid peaksid 0-i tegema lühinägevuse,aga tegelt se pole hea nägemine, hea nägija näeb teleka subtiitreid paar meetrit kaugemalt kui lühinägija prillidega, et kas operatsiooniga parandatakse täpselt 0-i peale või natuke veel paremaks ?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kerge kaugnägevusega inimsed näevad rohkem kui 100%, aga ainult noorena.
Kui prillidega on telekavaatamise raskused, ju siis prillid pole päris täpsed. Lõikuse eesmärgiks on ikka normaalse nägemise taastamine, juhul, kui see on võimalik.