"laisksilm" 10.10.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen pregu 28, juba lapsena diagnoositi mulle nn."laisksilm", siis soovitati üks silm kinni siduda, et teine harjuks nägema, sellega aga kaugele ei jöudnud. Nüüd kus tehakse igasuguseid operatsioone jne, kas äkki on ka sellele murele abi leitud? Ja teiseks kas "laisksilm" vöib saada takistuseks autojuhilubade saamiseks?
Tänan! K

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Täiskasvanu eas poe võimalik enam amblüoopiat e 'laiska silma' ravida. Võmalik on see vanuseni kuni 5 eluaastat. Kui teise silma nägemine on korras ja see silm näeb tabelil nii 2-3 rida, siis on autojuhiluba (B)võimalik.