silmade tõmblemine/värelus 09.10.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21 aastane naisterahvas, kannan prille +1,25 ja + 1,5. Millegipärast üks silm aegajalt nagu iseenesets väreleb/silmanärvid tõmblevad või ma ei etagi kuidas seda teisiti seletada...Millest see võib tulla ja aks seda on võimalik silmaharjutusi tehes ravida või mingil muul moel?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kahjuks jääb selgusetuks, mis väreleb. Ilmselt on mõeldud silmalau tõmblemist.
Silmalau tõmblemine pole tingitud silmahädast, vaid launärvi ärritusest. See möödub iseenesest.