väsinud silmad, lõhkevad veresooned 24.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu tütar ( 15.a ) vaevleb väsinud silmadega. Stressiolukorras ja pingelise koolipäeva vältel muutuvad silmad valulikuks. Silmas lõhkevad veresoonekesed. Käisime silmaarsti juures. Arst diagnoosis allergia ja määras "akulaariga" ravi. Seda silma tilgutades olukord leevendub. Apteeker ja perearst väidavad selle olevat üledoseeritud ravimi. Kas võib olla tegu hoopiski silma rõhu liigse suurusega? Mind ennast vaevab silmade kuivamine. Eriti öösiti. Pean silmi tükk aega pilgutama, mõnikord lausa veega niisutama, et silmad niisutuksid ja kaoks liivapaberitunne silmist. Mis see võiks olla? Töötame mõlemad tihtilugu arvuti taga.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui on tegemist silmade allergilise põletikuga on antud ravim kindlasti kohane, seda enam, et annab tulemusi. Soovitan juhenduda silmaarsti ettekirjutustest.
Silmade kuivamine on enamalt vanemas eas esinev silmahäda ja kahjuks on see ravimatu. tuleb kasutada silmi niisutavaid tilku, nende valik on päris suur.