silmakuivus 20.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tervist

Olen 33 aastane naisterahvas ja olen kimpus silma kuivusega. Nimel tekkis mul silma kuivus peale saunas käimist. Tookordoli leiliruumis tohutult kuiv, peale saunast tulekut tuntsime abikaasaka, etsilmadon kuivad. Temal läkskõik normi, kuid mina olen ikka selle probvleemiga kimppus. Käisin silmaarsti küll ära kuid midagi parmaks pole läinud. Silma tilgutan kunst pisaraid. Arst ütles, et tervises on mingi probleem üleval , sellest ka silma kuivus. Kas oleks mõistlik teha mingid lisa uuringud. Kui silmad hakkavad valutama siis automaatselt hakkab ka pea valutama.KUidasoleks võimalik positiivne lahendus leida

Ettetänades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmavalu pole tavaliselt seotud peavaluga, migreeenitüüpi peavalu tekitab silmavalu aga küll.
Kui Teil on diagnoositud kuiva silma haigus, siis see pole väljaravitav. Tuleb kasutada pidevalt kunstpisaraid või analoogseid tilku, millede valik on päris suur. Kuiv silm võib olla seotud üldhaigustega nagu üldised sidekoehaigused (reuma), kilpnäärnehaigused jne. Oma tervise kontrolliks peaks suhtlema perearstiga.