Prillide tugevus 13.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kui mu läätsed on -7, kas selle järgi saab teada, kui tugevad prillid peaksid olema (kas on mingi kindel vahe, kui palju prillid on läätsedest tugevamad?)

Lugupidamisega,

H.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kindlat süsteemi pole, erineva firma läätsedaga on parandus erinev. Prillinumbri määramiseks tuleks ikka silmaarsti külastada. Reeglin on prillinumber ca 0,5 -1,0 suurem.