Kas silmaarstile või... 12.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on silmadega nii, et tavaliselt näen normaalselt nii kaugele kui lähedale. Viimasel ajal (mõned kuud) on aga nii, et kui vaatan lähedale, siis näen ilusti. Kui aga suunan pilgu kaugele (nt vihikust tahvlile), siis läheb tükk aega enne kui näen teravalt ("udu" silme ees). Ja kui siis silm näeb kaugel asetsevat teravalt ja pilgu jälle lähedale suunan, siis on jälle "udu" silme ees. Kas tegu on silmade väsimuse/ülekoormusega? Või on vajadus prillide järele? Ehk siis kas peaksin külastama silmaarsti polikliinikus või piisab optometristi juurde minekust prillipoes? Aitäh!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui kugelenägemine mõne ajaga taastub, siis viitab see nägemise ülekoormusele, stressile. Rohkem sporti ja puhkust silmadele.