valus silmaümbrus, kuumustunne 29.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lp. doktor Leo Shotter.
Olen 65 -aastane. Töö käib peamiselt arvuti taga ja raamatutega. Juba tükk aega tunnen, et silmade liigutamised, asendi muutusel ja eriti silmade ümbruse kompamisel on valus. Samas on silmas kuumus- ja raskustunne ja tunne, nagu oleks midagi silma läinud ning hõõrub. See muutub juba segavaks.
Varem on mul olnud mitmel korra silmalinaskesta põletikke. Praegu silmad ei puneta oluliselt. Vett ei jookse. Kasutan Artelaci ja varasemast ajast soovitatud Oftan Dexa ( Dexamethason) silmatilkasid. Kannan prille.
Olen Teie juurde vastuvõtule registreerunud, kuid sinna on veel aega. Kas ma saaksin midagi ennetavalt teha - kompresse, mõnda salvi või tilkasid kasutada, mis aitaksid valu leevendada.
Tänades ja vastust ootama jäädes M.M.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist mingi silma limaskesta kerge põletikuga, väsimusega. Võiks proovida Tears Naturale tilkasid, kui Artelac pole aidanud. Igal juhul on asjakohane silmade kontrollimine, prillide kontrollimine.