Rõhk silmas 19.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tunnen juba pikemat aega paremas silmas rõhuvat tunnet.Meil on suguvõsas kae olnud päris mitmel,emal lausa glaukoom.Ise olen 38-aastane,kas võib mind sama saatus oodata?Kõige hullem on asja juures see,et mul puudub haigekassakaart.Ehk oskaksite nõu anda kuidas ma peaksin seda silma hoidma,mida kasutama või üldse edasi toimima????

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Galukoom on silmahaigus mille puhul pärilikus mängib kindlasti rolli. Seetõttu peaksite perioodiliselt (kord aastas) külastama silmaarsti ja kontrollima silma siserõhku ja silma seisundit üldiselt.