Valguse sähvatused 15.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Viimasel ajal on tekkinud mure silmadega:

Õhtuti kui hakkan magama jääma, näen aeg-ajalt silme ees valguse sähvatusi. Mure tekkis mõni aeg tagasi kuid ertiti ei häirinud. Viimasel ajal on see aga tugevamaks muutunud. Sähvatus on sama tugev kui umbes fotoaparaadi välk. Tavaliselt ehmatan ma endal selle peale südama rappuma. (Sähvatused toimuvad ainult silmad kinni)

Ma ei ole kindel kas mure on silmades või psüühikas. Võtan Tramadoli tugevate valude vastu ning Phenibuti stressi tõttu.

Kas probleem võib olla silmades ning kas peaksin mures olema?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Antud probleem pole tavaliselt tingitud silmahaigusest, pigem vererõhu kõikumisest aga muudest tervisehädadest. Aga silmaarsti külastades saate kindlama vastuse.