Silmade kontroll 27.08.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kõigepealt selgitus ja siis küsimus. Uues sots.min. määruses "Mootorsõidukijuhi terviseseisundi ja kutsesobivuse nõuded" (RTL 2001,90,1257) on §2 punkt 4) hämaras nägemine ja adaptatsioon pimestamisele peab olema normaalne.

Ja nüüd küsimus: Kus EV-s on võimalik teha neid 2 uuringut?

Tänan vastuse eest. TIINA

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Minu teada praegusel ajal sellise uuringu (nükomeetria) tegemise võimalust Eestis pole. Kindluse mõttes võiks selle küsimusega pöörduda Tallinna Keskhaigla silmakliinikusse.