Vedelik silmas 30.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Hommikul ärgates tundsin, et silma pilgutamine oli valulik. Hakkasin silma uurima ja märkasin, et silmamunal laugude all oli midagi vesivilli taolist. Näitasin silma esimesel võimalusel silmaarstile ja ta leidis, et probleem pole tõsine-lihtsalt vedelikukogum ja see kaob iseenesest. Mingeid tilku-rohtusid ta mulle välja ei kirjutanud. Läätsi ei soovitanud kanda. Mõne päeva pärast oligi kõik korras. Nüüd on sellest möödunud kuu ja täna hommikul ärgates märkasin sama villi tekkimist täpselt samas kohas. Sima pilgutamisel tunnen õrna valu. Mida teha, kas oodata jälle, et see kaob iseenesest? Millest üldse tekib selline vedeliku kogunemine silmas?
Ette tänades ja head päeva jätku soovides

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Väike vedeliku kogum e tsüst tekib kõige sagedamini limaskesta väiksest vigastusest hõõrumise tagajärjel, ka kontaktläätse servad võivad seda tekitada.
Möödub see iseenesest, kuid läätse kandmine sel ajal ei sobi. Probleemi kordumisel peaksite konstulteerima läätsearstiga.