Reumatoidartriidist ja lühinägevusest veel 21.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Vastasite, et pideva reumatoidartriidiravi korral ei anna lühinägevuse korrigeerimisel armistumine head tulemust. Olen küll pidevat ravi saanud kuid umbes 1,5 aastat seoses raseduse ja lapse sünniga ilma baasravita läbi ajanud ja igapäevaselt tarvitanud ainult 4mg Medroli. Kas armistumisel mängib rolli tarvitavate raviminte toime või hoopis haigusega kaasnev võimlik limaskestade kuivus? Või oleks ehk võimalik hetkel kui ma last rinnaga toidan ja baasravi ei saa siiski seda protseduuri teha?
Ette tänades, Kris

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Reumatoidarstriidi e üldise sidekoe haiguse puhul on lõikusarmide armistumine eripärane ja seetõttu lühinägevust korrigeerivad operatsioonid ei sobi, olenemata, kas hetkel ravite või mitte.