täpp vaateväljas 19.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere!
olen 21-aastane noor naine, töötan palju arvutiga. paar nädalat tagasi ilmus parema silma ette (vahel näha ka vasakuga, aga nõrgemalt) ümbritsevast veidi tumedam täpp. seda on näha ainult vaadates vastu midagi väga heledat, nt taevast. täpi taha tekkis hiljem saba. mul on prillid ja läätsed. vasakul +3 ja paremal +2. kardan, et ühel hetkel võisid läätsed vahetusse minna, st parema oma sattus vasaku ette ja vastupidi. kas need võivad omavahel kuidagi seotud olla? millest selline täpp tuleb ja kuidas sellest vabaneda?

ette tänades,
Maria

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on silmasisese klaaskeha hägususega, mis pole seotud läätsede kandmisega. Iseenesest selline hägusus ei viita mingile silmahaigusele ja muretsemiseks pole põhjust. Tavaliselt mõne aja möödudes sellised täpid kaovad ise.