mäda silmast 13.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mureks et mõned kuud tagasi hakkas mul mõlemast silmast valget värvi mäda tulema, koguneb silmanurkadesse, veega pidevalt loputan, saab parem. Kui silmad kinni panen ja liigutan on kare ja ebameeldiv. Käisin arstil kus uuriti, tehti proove ja selgus et kõik on korras, rohtu ei olevat vaja. Aga halb on ikka ja häirib. Varem silmadega probleeme pole olnud, prille ei kanna. Et kust see mäda siis kogu aeg tuleb kas kuskilt mujalt kui silmast või? Silmavalged pole tõesti punasedki mitte. Äkki on mingit looduslikku kompressi või midagi mis aitaks.
Suur lugupidamine teile sellise tänuväärse töö eest ja ilusat suve

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui silmas on hõõruv tunne ja hommikune eritis, siis on tegemist silmalau limaskesta kerge põletikuga. Ravi korraldamiseks peaks silmaarsti poole pöörduma.