Hägu või hõljum silmas 12.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 15 aastane poiss, ja olen märganud et kui mingis valguses vaadata, siis nagu silme eest jooksevad või hõljuvad sellised laigud- või mingi hõljum.
Nägemist see otseselt ei sega aga kindluse mõttes küsin.
Ja siis sihuke küsimus ka veel, et kui kaugelt ja mida ma nägema pean et veenduda, et ma näen normaalselt? Silmaarsti juures pole ma kunagi käinud, vahest tekib tunne, et näen kuidagi kehvemini.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nägemise headuse hindamine on võimalik ikkagi ainult silmaarsti juures. Hõljuvad heledad niidid ja täpid ja rõngad on silma klaaskeha rakud. See on normaalne, et teatud valgusega neid inimene näeb.