Tumedad täpid nägemisväljas 12.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22-aastane neiu. Juba mõnda aega olen täheldanud oma nägemisväljas jooksmas tumedaid täppe. Need on nähtavad heleda valguse käes ning heledatel taustadel, ka näiteks arvutiekraanil. Peavalusid ei kurda, ka nägemisteravus pole langenud. Prille ei kanna ja nägemisega pole kunagi probleeme olnud. Ainult vahel tunnen, et silmad oleksid justkui väsinud ja pean sagedamini pilgutama. Olen muidu üliõpilane, seega on ka palju lugemist ja tööd arvtuiga ning silmadel üsna suur koormus.
Kas on põhjust muretsemiseks ja kas peaksin silmaarsti poole pöörduma?
Tänan

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist silma klaaskeha hägusustega. Need iseenesest on süütud ja teha pole ka nendega midagi. Mõna aja pärast tavaliselt kaovad ise.