Silinderklaasid 01.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mis vahe on nn silinderklaasidel ja miinusklaasidel? Kannan ise silinderklaasidega prille (-6 ja -5). Kord, kui prilliretsept oli kadunud ning olin haige ega saanud arsti juures silmi kontrollida, kirjutati vanade prillide järgi välja miinusklaasid ja siis tundus maailm ümmarguste äärtega olevat. Häirisid väga ja ei saanudki neid kanda.
Kas peaksin uued prillid laskma kirjutada, kui viimasel ajal on kaupadel olevaid peenes kirjas etikette lugeda ja niiti nõela taha ajada parem ilma prillideta? Müstiline nägemise paranemine või?

39-aastane naisterahvas

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Enne uue prilli hankimist tueks kindlasti silmade nägemine uuesti üle kontrollida, sest nägemine võib ka ajajooksul muutuda. Siölinderklaasidega korrigeeritakse astigmatismi e "varjudega nägemist".