punetavad silmad 20.06.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Saunas olles silmad lähevad punaseks .Millest on see tingitud ja mis võiks kasutada?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

On olemas tundlike silmadega inimesi, kellel kuumus ja kuivus tekitab alati silmade punetust ja siis on see norm. Kui varem pole nõnda juhtunud, siis võiks arvata tegu olema mingi kerge silma põletikulise seisundiga. Võiks kasutada Visine silmatilku ja kui pole abi, siis juba tuleks külastada silmaarsti.