MIS on 27.05.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mis on ruumilise nägemise häire?Kas võib olla tingitud silmade erinevast nägemisest? Kas tekitab tasakaaluhäiret?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ruumilise nägemise häire häirib kauguste hindamist ja selle põhjuseks on tavaliselt ühe silmaga nägemine, ka siis kui see on tingitud silmade erinevusest.
Tasakaaluhäire võib sellisel juhul esineda ainult tingimusel, et probleem on värske, e ühe silma nägemine halvenes hiljuti.