Visine silmatilgad raseduse ajal 09.05.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere :) Nimelt ostetud Visine (Tetrüsoliinvesinikkloriid) 0,0% 15ml silmatilgad kus on infolehel hoiatus, et raseduse ajal tarbimise jaoks enne konsulteerida arstiga. Rasedust 17 nädalat täpselt. Mida halba võivad need silmatilgad teha lootele? Emale?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Visine silmatilku ei tohi kasutada pidevalt ja krooniliselt, kuna toimeained imenduvad ka verre ja kogu organismi. Seetõttu ei sobi ka raseduse ajal tarvitada, kuna võib kahjustada lapse tervist.