silmapõletik 05.05.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen juba 1.5 kuud hädas silma limaskesta põletikuga. Olen arsti soovitusel proovinud mitmeid erinevaid ravimeid: kõigepealt Xoviraxi salvi ja Tobrexi salvi, mis mitte kumbki ei andnud oodatud tulemusi. Seejärel kirjutati välja Maxidexi tilgad. Neid olen kasutanud nüüd 1 kuu. Ravikuuri lõpetamisel, aga läksid silmad kohe jälle tursesse ja punaseks ning hommikuti silmi ilma leotamata lahti ei saa. Kui kaua üldse selline põletik aega võtab täieliku paranemiseni ja kaua võib Maxidexi tilkasid kasutada (tundub, et on ainukesed, mis aitavad), ilma et nad organismi kahjulikult mõjutaksid(hormoontilgad)? Kas on lubatud arvutiga töötamine ja füüsiline koormus? Kas võib olla ka tegemist allergilise reaktsiooniga, olenemata sellest, et siiamaani pole millegi vastu allergiat täheldanud? Kas võib nägemisväli põletiku tagajärjel kahjustatud saada?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Limaskesta põletikul on väga mitmesuguseid põhjuseid: võib olla bakteriaalne, viiruslik, allergiline, seeninfektsioon jne. Erinev põletik tahab erinevat ravi ja ravi pikkus on erinev. Maxidex jt hormoontikasid ei ole soovitav üle kuu aja tarvitada, kuna kaastoimena võib tekkida silma siserõhu tõus jpm komplikatsioone. Nii, et peaks jätkuvalt pöörduma silmaarstile ja vahetama ravi.