prillidega harjumine on silmadele väsitav? 03.05.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere !
mul on tehtud lapsena kõõrdsilmale operatsioon. Prille ma väiksena kanda ei tahtnud, sest mulle tundus, et need väsitavad silmi ja mis mulle kõige vastumeelsem oli, prillisangad tekitasid pidevat peavalu, ei aidanud mitte miski.
Operatsioon tehti 6 aastasena, aga nüüd olen juba 30. Eks ma vahelduva eduga muidugi proovisin prille kanda ka , kui silmad väsisid, aga üldiselt ma neid ei kandnud.
Nüüd on minu küsimus selles,et käisin oma väikeses maapolikliinikus ikka oma vana silmaarsti juures vastuvõtul(ise elan suures linnas ja sinna vastuvõtule ei pääsenud) ja lasin kirjutada prillid, mis kokkuvõttes läksid väga kalliks(see oli mu oma valik, et korralikud prillid -kerged raamid jne)

Nüüd on prillid olnud juba 4 kuud aga silmad ikka ei harju nendega. Kui panna prillid ette, siis peaksid silmad ju PUHKAMA ja peaks olema kergem lugeda aga ei ! Hoopis silmad pidevalt kipuvad pilgutama (pole veel ostnud kunstpisaraid, aga ootan enne teie vastuse ära)...kui mul prille polnud, siis seda häda ei olnud ka.

Pikapeale läheb pilt silme ees väga kergelt uduseks ja tähed ei ole enam kindlate ja selgete piirjoontega. Udusus ikka häirib lugemist, peab veidi rohkem pingutama.

Kui võtan prillid eest, siis on kuni päeva lõpuni silmad samamoodi pinges ja pilt udune nagu prillidega, paneb silmi koguaeg pilgutama...

Kas selline asi prillide esmakasutajale (pole ju aastaid kasutanud) on loomulik ?

Sest minu puhul võib olla ka selline juhtum, et minu lapsepõlve silmaarst on "vanaks" jäänud ja ei ole enam nii kompetentne......aga ausaltöeldes pole ma mitte kunagi tema kirjutatud prillidega hästi tundnud (võibolla ma lapsena lihtsalt ei osanud seda hägusust tähtsustada , sest prillid olid mulle ka tookord igas mõttes ebamugavad).

VÄGA OOTAN Teie arvamust, sest ma ei taha kaotada oma tervemast silmast praegust nägemist , mis viimasel ajal on kehvemaks muutunud !

Tänud Teile ette !

Liisu

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui prillid ei sobi, siis võiks sellest rääkida kõigepealt neid välja kirjutanud arstile. Kirjelduse järgi võiks arvata, et prill on nõrk aga ega seda ilma silmi nägemata-mõõtmata ei saa midagi kindlalt väita.