hallkae lõikus 27.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu isa soovib lasta teha silmalõikust et pääseda tugevast miinusest aga tal on ka hallkae.Kas seda saab samaaegselt lõikuse käigus eemaldada? Kas see on võimalik ka teemant lõikusega ja kas hallkae lõikust rahastab haigekassa? Kõik vajalikud uuringud on tehtud ja nüüd soovime teie juurde lõikusele tulla.Ette tänades! Riina

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Hallkae kõikusega samaaegselt on võimalik ka suuremast lühinägevusest lahti saada, kuna silmasisene uus lääts paigutatakse silma vastavalt prillinumbri soovile. Hallkae lõikust rahastab haigekassa ja lõikus on Teile tasuta. Saab seda teha Tartu või Tallinna silmakliinikus, Puru haiglas, Nõmme silmakeskuses - olenevalt elukohast. On järjekorrad. Vajalik saatekiri.